A szellőztetés fontos szerepet játszik a megfelelő beltéri levegőminőség biztosításában. Előfordulhat azonban egyes közhasználatú épületekben, hogy természetes szellőzéssel a megfelelő mennyiségű és minőségű friss levegő nem biztosítható, illetve a kültéri levegő szennyezettsége, vagy a nyári hőség miatt indokolt lehet a levegő kezelése. A levegőminőség tartósan fennálló problémája esetén a megfelelő hatásfokú mesterséges szellőztetőrendszer (HVAC rendszer) kiépítése jelenthet tartós, végleges megoldást, mely a kültérből szabályozott mennyiségű friss, szűrt levegőt juttat a belső terekbe, továbbá szükség szerint melegíti vagy hűti a levegőt.
Mobil légtisztító berendezés csak indokolt esetben (például átmenetileg megemelkedett kültéri légszennyezettség, vagy légúti fertőző betegség gyakoribb előfordulása esetén), átmeneti megoldásként javasolható. A mobil légtisztító készülékek a beltéri levegőben jelenlévő légszennyezőket különböző hatásfokkal eltávolítják, azonban használatukkal nem biztosított a friss levegő utánpótlás, mindamellett, hogy elterjedt alkalmazásuk fokozott környezetterhelést is jelent.
A tájékoztató tartalmazza az alapvető tudnivalókat a különböző típusú mobil légtisztító berendezések működéséről, alkalmazásának javallatairól és ellenjavallatairól arra az esetre, ha mégis szükség van használatukra.